Led pásky jsou SMD diody připájené na ohebný pásek. Pásky mohou být zality do silikonu, tím jsou kryty a stávají se voděodolnými. Pásek je vybaven samolepící folií 3M (mimo krytí IP68), je dobře ohebný, dá se krátit, spojovat a svítí v různých odstínech bílé nebo barevně. Kvalitní LED pásky vynikají dlouhou životností a oproti klasickým svítidlům snižují náklady na elektrickou energii.

Pásek je tenký a vysoce flexibilní. Také Vám ušetří náklady na elektrickou energii.

 Krytí U LED pásků –  je důležité zvolit správný pásek dle několika faktorů. Je nutné vědět k jakému účelu budete pásek používat. Podstatné je i zvolené prostředí. Nabízíme LED pásky s krytím i bez krytí. Laicky řečeno krytí určuje vodotěsnost a prachotěsnost daného svítidla. Pásky které mají krytí doporučujeme nalepit na hliníkový profil, či konstrukci. Zajistíte tak chlazení pásku a prodloužíte tak výrazně jeho životnost. Všeobecně však pásky s krytím nejsou určeny k dlouhodobému svícení. Neumísťujte je na místa, kde by na ně mohlo svítit slunce a to ani pokud pásky nesvítí, způsobili byste tak jejich poškození.

Na levé straně pásek který krytí nemá, na pravé pak pásek s krytím IP55.

  • bez krytí – pásek je vhodný do suchých prostor kde není vlhkost
  • krytí IP55 – jsou chráněny před stykem s vodou, nejsou však vhodné do nadměrně vlhkého prostředí, hodí se například do kuchyně či koupelny
  • krytí IP 68 – jedná se o vodotěsný pásek, který můžete třeba ponořit do vody

Dalším parametrem je svítivost, která se odvíjí od výkonu pásku. Svítivost je velice důležitým a zásadním parametrem. Není LED pásek jako LED pásek a u stejného výkonu se může zásadně lišit svítivost. Díky kvalitním komponentům nabízejí naše pásky vysokou svítivost.

  • 4,8W/m – nižší svítivost
  • 7,2W/m – střední svítivost
  • 9,6W/m – střední svítivost – doporučujeme nalepit na hliníkový profil
  • 12W/m – vysoká svítivost – nutné nalepit na hliníkový profil
  • 20W/m – extra vysoká svítivost – nutné nalepit na hliníkový profil či konstrukci 

Jak zkrátit LED pásek – LED pásky je snadné zkrátit, je však potřeba dodržovat místo na pásku k tomu určené. Většinou je vyznačeno symbolem nůžek, či černou linkou. Stříhat je lze obvykle po délce 2.5, 5 a 10cm. Nestříhejte pásek jinde než na vyznačených místech. 

——————————————————————————————— 

Zdravím, použít můžeme KW z AK, tj. : 

LD – Led pásky

LP, LP do kuchyně, LP do koupelny, LP sada(y), LP rgb, LP barevné, LP liberec

Použit KW alespoň do : 1 titulku H1, 2 titulků H2 a případně H3, který dáte na konec návodu

Nezapomeňte vložit LINK na led pásky na eshop, i 1 link použijete do budoucna na ledsolution.cz kde může být uveden návod v pozměněné podobě 

Zároveň i otextovat obrázky “ALT” a titulek obrázku

Jakmile budete mít, napište, pošlete, ať na to mohu kouknout

Pásky lze zkrátit na vyznačených místech.

zkracování je jednoduché,  postačí Vám i obyčejné nůžky.

Jak spojit LED pásek – Pásky lze také spojovat. Pokud nechcete na pásek připájet propojovací kabely, potřebujete speciální spojky k tomu určené. Ty samozřejmě naleznete v naší nabídce. Vyplatí se je také použít v případě, že pásek chcete mít nalepený v pravém úhlu, či jiné atypické aplikaci. 

Spojkou pásek prodloužíte, spojíte 2 části nebo vytvoříte místo, kde pásek nebude svítit.

Takto lze na stejné délce zdvojnásobit svítivost, jednoduše dáte pásky vedle sebe a propojíte je.

CLICK spojkou lze také vytvořit různé úhly pro snadnější instalaci.

Pásek musíme připojit k napájení. Většina pásků se dělá pro 12V napájení, tato varianta však sama o sobě nejde připojit přímo do sítě. Potřebujete tedy napětí ze sítě, 230V převést na 12V. K tomu slouží zdroj neboli trafo. Pokud na napájecí plošky nechcete pájet kabely, využijete konektor z naší nabídky, konkrétně model CLICK.

Pásek doporučujeme ustřihnout kousek za linií střihu, zvětší se tak napájecích plocha

Pásek poté zasuňte do konektoru, nezapomeňte sloupnout zadní fólii.

Z konektoru vedou 2 kabely, které lze buď připojit k trafu pomocí svorek nebo konektoru CLICK, který má na konci kabelu již konektor pro přímé zapojení k trafu. Pokud si nejste jisti, jaký zvolit konektor pro zapojení k Vámi vybranému trafu, neváhejte nás kontaktovat.

Důležité je také zvolit správný zdroj. Výkon pásku je uváděn ve watech (W) na metr. Pokud tedy pásek o výkonu 7,2W/m má délku 3 metry, jeho celkový výkon získáme vynásobením výkonu na metr délkou pásku. Tedy 7,2 x 3 = 21,6W. Zvolený zdroj by měl však dosahovat o 10 – 20% větších hodnot. Nebojte se tedy použít zdroj o výkonu 30W z naší nabídky. Vyberte si také správné trafo dle vašich požadavků na voděodolnost, umístění atd.

Jak nalepit LED pásek – Nalepení je velice snadné. Stačí pouze sloupnout zadní 3M folii a pásek nalepit na určené místo. Velmi dobře drží na plastových, kovových,skleněných či hladkých dřevěných podkladech. Podklad je třeba nejprve odmastit a zbavit nečistot. Hůře se pásky lepí na obyčejné zdi. Pokud by pásek náhodou samolepící nebyl, doporučujeme použít kvalitní silikon nebo akvaristické lepidlo.

Pásek má na zadní straně samolepící pásku značky 3M.

 Profily k LED páskům – K páskům nabízíme také široké příslušenství. Mimo jiné hliníkové profily. Ty slouží jak k dekorativním účelům tak jako chlazení pro výkonnější LED pásky. V nabídce máme různé druhy profilů – nástěnné, vestavné, rohové…. Profil lze také vybavit krytem neboli difuzorem. Jednotlivé diody pak nemusí být viditelné a světlo také působí příjemněji.

 Profily lze osadit různými difuzory, ty slouží ke zmírnění a zpříjemnění světla nebo jako ochrana před vnějšími vlivy. V nabídce máme čiré, poločiré nebo mléčné.

Jiný profil, jiné použití. Lze je přišroubovat ke zdi, připevnit do rohu Vaší kuchyně nebo ho použít jako vestavný prvek.